Flash webpage

Návod

Op. Snowball

První úder *

Jelikož toto území budete procházet celkem dvakrát, rozhodl jsem se sem vložit pro větší názornost plánek i s popisem, který leccos usnadní. A teď už k vlastní misi. Hned ze začátku si aktivujte mapu („M“) a najděte místo označené modrým křížkem – tam čeká vaše spojka. Před vámi je les a především srub, kde čekají první nepřátelé. O kus dál hoří oheň a v jeho bezprostřední blízkosti je taktéž rušno. Všechny zlikvidujte a nerušeně se dostavte na sraz. Dotyčný vás dovede k silnici a po cestě upozorní na pilota, pro kterého se budete muset později vrátit. Povražděte osádku kolem nákladního auta (hlavně ať nikdo netrefí průvodce) a opatrně pokračujte na rozcestí. Využijte optiky, popřípadě dalekohledu a zjistěte, jestli je někdo v kulometném hnízdě střežícím křižovatku. Pokud ano, odstřelte ho a zabočte doleva. K táboru se přibližujte velmi obezřetně a v první řadě se zbavte strážného ve věži! Pak pobijte všechny ostatní a ovládněte prostor. Vchod do podzemí naleznete v rozvalinách na pravé straně uličky (viděno zády ke vstupní bráně), přibližnou oblast jsem červeně zakroužkoval. Následně kolem něj shromážděte jednotku a můžete pokračovat.

Zvěd **

Do této mise jde jen jeden muž s fotoaparátem, ostatní zůstávají venku. Mapa je tentokrát k ničemu, protože o objektu neexistují žádné informace. Původně jsem chtěl sám něco načrtnout, ale pro úspěšné dokončení je nutné prozkoumat všechny prostory, takže si to stejně budete muset projít. Seběhněte po schodech a skrze první velké dveře (za vámi budou ještě jedny menší, ale těch si teď nevšímejte) vpadněte do místnosti s kukaní vrátného. Ten spí na svém stole, takže ho v klidu přes drátěnou výpleť popravte. Měl by se spustit alarm. Pokud ne, vystřelte párkrát do červeného tlačítka uvnitř vrátnice. Jakmile se ozve zvuk sirény a kontrolka začne blikat, zalehněte a vezměte si na mušku druhé zamčené dveře. Němci je za chvíli otevřou sami z opačné strany a naběhnou vám přímo před hlaveň. Konečně můžete vstoupit dovnitř, vydejte se chodbou vlevo a postupně prohledávejte jednu místnost za druhou. Celkem budete muset vyfotit tři předměty, přičemž všechny vám je sem přikládám, takže snadnější už to být nemůže.

   

Nákres a model letadla jsou kousek od sebe, ale za aerodynamickým tunelem je třeba seběhnout do sklepení. Tam vás hned zkraje čeká největší přestřelka - jakmile všechny pošlete na onen svět, vydejte se dobytou chodbou směr osvětlená místnost. Po cestě v okolí odhalte generátor a skladiště, u obou se zvýrazní místo pro uložení náloží. Z místnosti popojděte ještě kousek rovně, nalevo čeká kýžený tunel a napravo se ve tmě rýsuje vchod do malé úložny, kde jsou kromě hlídače zbraně, střelivo a hlavně dynamitové svazky s časovačem. Seberte je, ale za žádnou cenu ještě nepokládejte na první dvě označená místa, ani na žádná následující!!!

Místo toho se vraťte směrem k tunelu a najděte úzký průchod k dalšímu schodišti vzhůru. Dostanete se do laboratoří a haly, kde pobijete vědce a narazíte taktéž na místa pro nálože.  Jste zase na začátku - poslední neprozkoumaná oblast je ta za dveřmi napravo, kterou jste prve při cestě od vrátnice ignorovali. I tam se dá později nastražit dynamit - pro splnění úkolu mi sice stačilo obsadit čtyři místa z pěti, ale kdo by si nechtěl vychutnat tu radost z práce. Němci si zatím přivolali posilu, aby vám znesnadnili návrat, až už budou časovače tikat – překvapte je tedy u vrátnice hned a skoncujte to s nimi. Vyjděte zpátky na hlavní schodiště  a již zmíněnými malými dvířky znovu dolu do sklepa, tentokrát z jiné strany. Teprve teď položíte postupně výbušniny ke generátoru a ve skladišti. Pak kolem tunelu rychle nahoru a pokračujte v kladení. Jakmile bude hotovo, dozvíte se, že je povoleno podzemí opustit: neztrácejte čas a zmizte.

Poznámka – pokud si myslíte, že už jste všude byli, ale hra vám přesto stále nehlásí splnění průzkumného úkolu, prostě jste nějakou místnost či chodbu přehlédli a musíte pátrat. Komu vadí občasné přítmí, má možnost hledat a aktivovat vypínače na stěnách.

Rande *

Toto je poměrně snadná záležitost, o které se toho nedá ani příliš napsat. Vracíte se ve vlastních stopách znovu ke srubu vyzvednout pilota a pak zase zpátky nalodit se na člun. Opatrní buďte tradičně u klíčových bodů kulometné hnízdo na rozcestí – náklaďák na silnici, a to při cestě tam i zpět. Nepřátelé čekají i v okolí srubu, pravděpodobně to odskáče průvodce, ale to už teď nevadí. S vysokou pravděpodobností se při návratu také objeví někdo ve strážní věži. Nezapomeňte, že pilotovi se nesmí nic stát. Jakmile v samotném závěru zamíříte k molu, poslední útok přijde na křižovatce uvnitř komplexu z budov nalevo.

Ledovec**

Vydejte se cestou napravo (1), která se vine po úbočí ledovce. Až spatříte pahorek s nepřátelskou základnou, zalehněte a spusťte palbu na stráže. Jeden voják má občas výhodnou pozici nahoře nad vámi (pokud se dříve nestáhne) a zespodu se dá zastřelit teprve tehdy, až sestoupíte do prolákliny. Na tábor můžete zaútočit ze dvou stran – buďto po cestě, která je značená meteorologickými budkami na nožičkách a vede k dřevěným domům, nebo výšlapem na pozvolný svah vyvýšeniny. Osobně preferuji druhou možnost, protože z nadhledu se vám bude mnohem lépe ostřelovat celý prostor (2).

 

Po zabití všech nepřátel, kteří vyběhnou ven, pokračujte stále po levé straně blízko k moři, kde spatříte hledanou ponorku. Němce kolem je zapotřebí zlikvidovat rychle - rozhodně nedovolte, aby někdo obsadil nebezpečné „dvojče“. Ostatní z týmu ať počkají venku, v následujících momentech by se v úzkých prostorách zbytečně pletli pod nohy. Vylezte na můstek a průlezem se spusťte do podpalubí. Vyřiďte zbývající posádku a máte z krku problém připravovaného ponoru. Vraťte se a udeřte na zbylé obránce budov. Rádio je v samostatně stojícím domku bokem a dokumenty leží na stole v jedné z místností nejdelší stavby (viz. popis obrázku 2). Uvnitř čeká ještě pár nepříjemných překvapení jako hladový pes se svým pánem nebo Němci, které jste předtím nedostali skrze okna.

Op. Nomad

Letiště***

Zapeklitá mise, kterou ztěžují zejména nepřátelské posily s těžkou technikou, proto si vezměte bazuku a alespoň ještě jednu raketu. Hrál jsem to raději několikrát a snažil se vymyslet nejlepší strategii, nakonec jsem zůstal u tohohle: co nejrychleji džípem projeďte hlavní rozjezdovou dráhu směrem k letištním budovám a stanům s piloty. V briefingu zmíněné nádrže po levé ruce ignorujte, během cesty střílejte po všem co se hýbe a zavčas uhněte letadlu, které stojí na konci dráhy. Auto postavte do bezpečí za domy a spěšně se pěšky probojujte ke vchodu do hangáru – neotálejte, nebo se za chvíli ocitnete v sevření dvou skupin. Dostaňte všechny muže dovnitř, rozmístěte je aby žádný nestál přímo naproti dveřím a tyto nechejte otevřené. Nařiďte jednotce ať drží pozice a čekejte.

Mezitím dorazí další nepřátelé a vrhnou se přímo za vámi, takže se stanou velmi dobrým terčem, zatímco tank (který mi jinak venku skoro vždy někoho zabil) jim bude k ničemu, neboť samozřejmě neprojede. Nechte si ho na konec, velmi opatrně zlikvidujte bazukou a teprve potom můžete opustit hangár. Zbývá postřílet další obránce letiště (pozor na střešní kulometné hnízdo) a vniknout do hlavní budovy, kde se dozvíte, že hledaný důstojník už stačil vzít roha. Záznam o jeho letu jsem nalezl v místnosti naproti, ležet na jednom ze stolů - nezapomeňte se ke všem spisům přibližovat natolik, aby se aktivoval interaktivní rámeček, pokud to budou skutečně ty pravé. V předešlé kanceláři  je vyjma Němce (který výměnou za svůj život prozradil zmíněné detaily o Hansi Schumannovi) i klíček od muničního skladu. Ten je situován vlevo na konci průchozí chodby a najdete tam nálože ke zničení letadel.

Letecký den **

Velmi krátké, avšak dostatečně prověřující vaše řidičské umění. Jediným úkolem je pouze dojet z bodu A do bodu B, ale zase úplně snadné to nebude. Držte se cesty kvůli minovému poli, nejnepříjemnější moment čeká u druhého pozůstatku Německého konvoje v pořadí (křížky na mapě). Tank uprostřed je sice značným problémem, ale musíte si uvědomit, že jeho nabíjení chvíli trvá a pokud se netrefí hned na první pokus, nejspíš už se mu to nepodaří. Oříškem se stává kudy projet, hlavně mějte na tachometru co nejvyšší rychlost a rozhodně si před touto etapu uložte pozici. Po řadě pokusů jsem vyhodnotil jako nejlepší cestu napravo mezi troskami (3), je ale zapotřebí umět bez úhony prokličkovat a nezadrhnout o nějaký kráter. Zbytek projížďky by měl proběhnout bez větších potíží.

Hosté **

Využijte výhod optiky a z dálky odstraňte všechny viditelné nepřátele, hlavně pak ty v okolí kulometu a odstřelovače na věži mešity. Pomalu se přibližujte a koste další obránce oázy. Dovnitř navrhuji vniknout ne hlavním vchodem, ale v místech, kde je část hradeb sesypaná (4). Přesně naproti budete mít střechu, rychle zastřelte každého kdo na ní bude, protože kousek pod vámi zrovna pracuje mechanik, důležitý pro další vývoj událostí - a pokud mu na hlavu omylem spadne granát původně určený vám, můžete začít znovu. Promluvte si s ním o opravovaném autě a pak rozdělte tým do dvojic, které obsadí strategické pozice kolem a uchrání ho dalších případných útoků. Jakmile bude v okolí klid, zbývá vyčistit zbytek oázy - vezměte si na to řekněme jednoho kolegu (zbylí dva ať nadále pro jistotu dohlíží na mechanika) a postupně prozkoumejte zbytek areálu. Rádio je umístěno v přízemí mešity, povšimněte si i vyloženého arzenálu těžkých zbraní, které se vám v jednu chvíli budou moc hodit.

Karavana***

Co jste předtím pracně dobývali, teď budete sami bránit. Nejhorším faktorem je tma, díky které toho není vně zdí oázy zrovna moc vidět - a také dva tanky. Nejprve rozmístěte vhodně mužstvo a pak znovu utíkejte do mešity, kde se k vám přidá dočasně jeden doktor. Seberte bazuku a nějaké rakety (aby vám nakonec tak dvě zbyly), následně vysílačkou informujte velitelství že už jste připraveni a vraťte se na hradby. Dokud nedorazí zmíněné tanky, jde o celkem nepřehledné střílení na nezřetelné obrysy nepřátel, zjevující se v dunách, pak už ale začnou potíže. Prvního obrněnce se mi podařilo dostat přímo z ochozu za jízdy, ale jinak doporučuji se spíše stáhnout  a zaujmout nové rozestavení kolem funkčního automobilu, nejlépe na vyvýšených místech. Jednoho muže nechejte ať vám kryje záda, kdyby někdo vnikl do oázy z druhé strany. Hlavní voj ale bude pravděpodobně útočit tím stejným místem, kterým jste se prve dostali dovnitř vy, masakrujte je ještě než stačí překonat sesuv. Až je dostanete do posledního, sami se vydejte ven dorazit tanky – přibližujte se z boku co nejblíže to půjde ať dobře vidíte a pamatujte si, že nebudete spatřeni až do chvíle, kdy sami vypálíte raketu. Pokud ovšem minete, druhé šance se už nejspíš nedožijete.

Whiskey Bar ***

Aneb další nové letiště. K dispozici jsou dvě Německé uniformy, takže se můžete rozhodnout, jestli zvolit spíše tichou infiltraci, nebo raději hlasitou akci. V mém případě to byla druhá možnost, takže zabijte oba překvapené skladníky, vyjděte na  slunce a zahajte bitvu. Šikmo po  pravé ruce musíte zničit postupně dva rozjeté tanky (bazukou a municí, která vám zůstala z předchozí mise), do toho třetího rovnou nasedněte a hurá směr řídící věž. Hlídejte si prioritně stráže s pancéřovou pěstí, ale na moc jsem jich nenarazil. Během tažení můžete zajít i vyčistit prostory ostatních skladišť, ale není to vyloženě nutné.

Demolujte co se připlete pod pásy a zaměřovač děla (samozřejmě s výjimkou letadla, ve kterém později budete prchat), postřílejte nepřátele kolem rozjezdové dráhy a pak pěšky vnikněte do labyrintu dveří najít Schumanna. Budova je slušně komplikovaná a dveří k otevírání je v ní nemálo - v přízemní chodbě odbočte doprava a po schodech nahoru, dál už musíte postupně prohledávat každé zákoutí. Až se vám podaří ho konečně zatknout, sejděte k Junkersu a nasedněte, čeká vás zatraceně nízký let kaňonem.

Dravci *

Není co dodat, pouze vám mohu popřát pevnou ruku a poradit, abyste zaměřovali až ve chvíli, kdy stíhačka bude nalétávat k útoku zhruba ve vaší výšce a nesnažili se strefovat do teček kdesi vysoko na obloze. Pokud si budete hlídat i stav munice, neměl by to být větší problém. Celou Afriku a současně i první desítku misí Hidden And Dangerous II máte za sebou.

Enigma ***

První mise, ve které se podíváte v potápěčské výstroji pod vodní hladinu. Jako výzbroj v tomto případě doporučuji tiché zbraně určené k boji z větší blízkosti (optika je k ničemu). Nejprve upevněte všechny tři miny na svá místa – u Tripitzu je to  poblíž zádi a přídi, plavat musíte pod lodí a pátrat s pohledem upřeným na její dno, není to někde na boku! Pozice je vždy znázorněna červeně, stejně jako u náloží. K potopení minolovky stačí jen jedna -  situováno zhruba uprostřed. Následně se vyšplhejte na palubu (žebřík je na straně odvrácené k Tripitzu) a to nejtěžší právě začíná. Nesmíte dopustit, aby někdo z posádky stačil vystřelit, nebo dokonce aktivovat alarm, tzn. všechny musíte zlikvidovat hodně rychle. Není to tak snadné, jak to možná na první pohled vypadá a počítám, že docela uplatníte funkci ukládání. Dostatečně využívejte povelů k tichému pohybu i střelbě a až bude klid, přejděte k nalezení kódovacího zařízení. Místnost se nachází v podpalubí za důstojnickou kajutou. Po získání dotyčného přístroje loď opusťte a přemístěte se pod vodou k vaší výsadkové lodi (viz. briefing a mapa).

Op. Stranger

Mraveniště ****

Největším problémem se stávají bunkry, které jsou rozmístěny po celém území a poměrně špatně se likvidují. Co do zbraní jsem se vrátil k odstřelovací pušce (vynikající Enfield Mk.1) a využijete určitě i granáty. Ze začátku se přibližujte těsně po úbočí srázu, dokud neuvidíte most. Najděte si pozici, ze které snadno odstřelíte všechny stráže – pozor, na druhém břehu je kulometné hnízdo a kousek před vámi první bunkr. Nejlépe uděláte, když se obou nebezpečných bodů pokusíte zbavit sami, jinak hrozí akutní riziko ztráty někoho z jednotky. Potom všechny nažeňte na opačnou stranu, ujistěte se, že stojí v dostatečné vzdálenosti od mostu a vyhoďte ho do vzduchu. Dbejte na to, aby vám nějaká výbušnina ještě zbyla, budete ji potřebovat. Nezbývá než pokračovat hlouběji do pralesa, odbočka k vesnici je opět dobře chráněna a mezi domky čeká taky pár nepřátel. Najděte dle pokynů součástky, dokumenty a pak zničte bedny. Zbývá ještě probojovat se na shromaždiště a je hotovo.

Poznámka k misi – nejlepší je pokusit se bunkr obejít, vpadnout dovnitř a zaskočit osádku. V takovém případě lze potom občas lehký kulomet i dobře využít k likvidaci venkovních nepřátel, pokud právě útočí tímto směrem.

Král hory ***

Tohle je zmatek nad zmatek, ale mám pro vás alespoň jednu dobrou radu. Jelikož jdete do akce společně se spojenci, využijte příležitosti – nalevo od vás hned ze začátku vyráží tank (1), přidejte se k němu a velkou část cesty budete výborně krytí. Až ho někdo zničí (což se mi doposud stalo vždy), jděte dál sami a dostaňte se až k označené oblasti.  Spousta Japonců se skrývá v mlze, takže oči dokořán – nejlíp se mi osvědčilo, když většinu práce odvedl zbytek jednotky, který v tomto případě de facto „vidí“ o dost lépe bez ohledu na ztížené podmínky a tudíž i střílí mnohem přesněji. Je třeba hledat poklopy vedoucí do nitra země (2) a postupně prolézt celý podzemní komplex, co naopak nedoporučuji je producírovat se venku před střílnami, za kterými se většinou skrývají lehké kulomety. Střílny jsou na mapě mimochodem označeny jako krátké, zvýrazněné černé linie po obvodu kopce, takže pochod navigujte mezi ně. Dobrým nápadem je vhodit ještě před vlastním vstupem do šachty nějaký ten granát, obvykle tím vždy někoho zabijete a lézt po žebříku, zatímco do vás Japonec vyprazdňuje zásobník, moc příjemné není. Jinak byste na žádné zásadní potíže narazit neměli. Hlavně si dávejte pozor při postupu k pahorku a ukládejte průběžně pozice, protože v nepřehledné situaci má občas tendence někde něco explodovat a pokud máte tu smůlu, že se tam zrovna nacházíte…

 

Op. Challenger

Stav nula ****

Když jsem se v Alpách ocitnul poprvé i podruhé, jenom jsem bez dechu obdivoval krásně vyvedenou přírodu, takže pro účel napsání tohoto návodu se musel uskutečnit ještě jeden návrat. Až si tedy do sytosti prohlédnete okolí, postřílejte první hlídku v těsné blízkosti soutěsky a vydejte se po silnici vstříc věcem dalším. Největší pozornost věnujte kulometným hnízdům a také obrněnému vozidlu, jehož zničení mj. znamená splnění nepovinného úkolu.

Před posledním rozcestím, kde vzadu je již patrná chalupa, nechte zbytek týmu čekat na místě, uložte hru a pokračujte dál sami. Osvědčila se mi cesta nalevo od skály (3) – pozor, je tam někde strážný a nesmí vás zpozorovat! Buď počkejte až odejde, nebo ho zkuste rychle zastřelit. Velmi opatrně se obloukovým plížením přibližujte k budově, držte se nalevo z dohledu Němců u ohniště a kryjte v terénu jak nejlíp to půjde. Prozrazení znamená vyvolání poplachu a nový pokus. Musíte se dostat ke dveřím, vypáčit je, vtrhnout dovnitř a rychle sejmout vojáka za stolem. Střelba vyburcuje vojáky venku, počkejte si na ně v chodbičce. Zajměte řidiče a oberte ho o uniformu i doklady. Shromážděte ostatní a nasedněte do nákladního automobilu.

Agent ***

Jen na první pohled náročná mise, ve které dojde i na časový limit (bohužel bez viditelného odpočítávání, takže vás může nemile překvapit). Pokud máte tendence přeskakovat úvodní filmeček, tak tentokrát to nedělejte, dozvíte se kde hledat skladníka. Znovu si připomeňte, co všechno ze spojenecké výstroje u sebe nesmíte mít!!! Pakliže vyjdete na nádvoří a na rameni se vám bude houpat Enfieldka, právě jste si podepsali rozsudek smrti. Doklady musíte odevzdat rychle, nebo je mise neúspěšná. Takže běžte hned za dotyčným důstojníkem do kanceláře a předložte mu je ke schválení – vyhněte se strážím, co patrolují kolem dodávky, mohly by vás identifikovat (nejspíš kolegové toho zajatého ubožáka - na mapě v tom případě budou červeně). Kdybyste si nevěděli rady, tak vrata po kterých primárně pátráte jsou tyhle:

Dle následujících instrukcí se vraťte zpátky do skladu a vyčkejte na příchod dvou vojáků. Teprve potom můžete vyrazit hledat agentku, chce to sice trošku prozkoumávat hrad, ale sám jsem jí nalezl docela rychle. Vezme vás do archivu, kde seberte materiály a postavte se směrem ke vchodu, abyste svou novou kolegyni kryli. Zabijte Němce, kteří se jako první ukážou ve vaší blízkosti a prostřílejte si cestu zpátky na nádvoří. Agentku nechávejte vždy čekat za sebou (samozřejmě jen když akutně nehrozí, že vás někdo z té strany napadne) a teprve až bude vzduch čistý, pošlete jí směrem k bráně. Hotovo.

Op. Overlord

Maják ***

Poměrně rozlehlý areál pevnosti přímo volá po prozkoumání, takže směle do toho. Na mapě máte dvě šipky vedoucí do nitra ostrova, tu první bližší ignorujte a plavte směrem k té druhé. Úzkým otvorem ve skále se protáhnete dovnitř a pak přes zatopené sklepení ke schodišti. Jak už jsem zmínil, chodeb a místností je zde skutečně mnoho, takže s orientací vám moc nepomůžu. Doporučuji ale nejprve vyběhnout úplně nahoru a na ochozech se zbavit obsluhy protiletadlových kulometů (nepovinný úkol), vyhnete se tak případným pozdějším komplikacím z jejich strany. Pokud s sebou nesete výbušniny pouze v základním počtu, budete muset pro další do muničního skladu (po zničení několika prvních děl totiž přibude nové zadání), který je dole v přízemí. Za generátorem je zapotřebí vypravit se za tyto dveře:

- přičemž se dá dobře orientovat podle směrových šipek na stěnách. Až proud naběhne, vydejte se k majáku. Než začnete šlapat do závratné výše, můžete se pokochat pohledem na krásný západ slunce. Pozor na točitých schodech, nejsou ponechány bez ostrahy! Aktivujte spínač.. viva úniková zóna.

Bankovní přepadení ****

Dokončit tohle bez ztrát vyžaduje především pevné nervy a opravdu časté SAVE/LOAD. Snipeři číhají na vyvýšených místech a do toho navíc otravují i běžní pěšáci, čili občas nevíte co dřív. Postupně se musíte prostřílet až na náměstí - nesnažte se ho zkrátka přeběhnout a usnadnit si tak práci, nebo se dostanete do křížové palby. Chce to stále postupovat velmi obezřetně a snažit se co nejrychleji identifikovat a sundat schované vojáky, kteří se ve většině případů prozradí až palbou na vaší jednotku. Ani jakmile se dostanete do banky, nemáte ještě úplně vyhráno – následný útok obnáší kromě jiného i nebezpečný tank. Bazuka je k nalezení hned dole v přízemí (bedny s vybavením) a zničit ho musíte samozřejmě vy sami, pokud nemá zabít někoho z ostatních. Připomínám, že pancíř je nejsilnější zepředu, takže se zbytečně nesnažte pálit čelně. Pak už stačí jen vyčkat příjezdu posil.

Op. Liberator

Na poslední blok misí si vezměte do batohu hodně lékárniček i munice  – budou zapotřebí.

Začátek konce ****

Nutno brát v potaz, že nádraží je v provozu a po kolejích tudíž pojede vlak, kterému není radno stát v cestě. Nebohého Třebíšského zadržují a mučí v budově 11B (4)  – ta je velmi dobře chráněna a jednou z akčních vložek se tu stává i chaotická i palba přes okolní ploty na takřka neviditelné Němce. Až se probojujete do bezprostřední blízkosti dveří (pozor na posily přibíhající ze vzdálených domů), opatrně vstupte a z hlavní haly se dejte doleva, pak po schodech nahoru. V místnosti se zajatcem jsou pořád příslušníci Gestapa, takže musíte při palbě dobře mířit, abyste ho omylem netrefili i když za chvíli zařve tak jako tak. Po dojemné scéně s umírajícím Třebíšským se tedy vraťte zpátky na začátek a pro tuto chvíli máte padla.

Vlak do pekel ****

Dlouhé a úzké. Největší potíže dělají velmi zákeřně rozmístění Němci, kteří jsou různě poschováváni za vagóny a drží pečlivě na mušce průchozí dveře. Někteří také číhají uvnitř v kupé. Nejvíc zabrat mi dal asi ten, který byl ukrytý přímo naproti na patře protějšího vagónu a střílel úzkým výzorem. Než jsem pořádně zjistil, kde se schovává, musel jsem asi 10x nahrávat pozici. Jelikož ve větším množství se budete plést navzájem pod nohy, optimální je jít tak ve dvou lidech, přičemž budete střídat ovládání a navíc vás kolega bude uzdravovat (lékárničky ze soukromých zásob předáváte s pomocí inventáře). Dolů k vlaku se jinak nejlépe dostanete pomalým bočním sestupem ze srázu, rozhodně slepě neskákejte. Pozor na lehký kulomet, umístěný hned u vstupu do tunelu. Postupovat je nutné velmi opatrně, jako zbraň se nejvíc hodí MP40 (naleznete do ní spoustu munice). Důstojník se zbaběle schovává v jednom z posledních vozů s posuvnými dveřmi a nechá se zajmout bez odporu.

Obchod ***

Ihned ze začátku se ocitnete uprostřed prudké přestřelky, kdy díky husté trávě není vleže nic vidět a vstávat bych prozatím nedoporučoval. Přenechte chvíli iniciativu své jednotce, která si poradí s většinou „neviditelných“ útočníků a pomalu se plížením přesuňte ke stromu před sebou. Za tím se dá dobře krýt  a současně ve stoje odstřelovat Němce pod vámi (5). Těm posléze přijíždí na pomoc další auto s osádkou, nebezpeční jsou také střelci v oknech a zejména na balkóně vily. Na tu zaútočte hned potom a důkladně jí vyčistěte. Dovnitř se dá vniknout buď v místě kde je zbořený plot, nebo přímo hlavním vchodem. Tentokrát můžete zase vy využít vyvýšené pozice a likvidovat sniperkou osazenstvo kolem pily. Zbývající Hitlerčíci se pohybují někde v okolí, teprve až najdete posledního, musíte se vrátit do lesíka pro zajatého Freiberga. Ten je někdy schovaný tak šikovně, že ho mezi keři hledáte dalších pět i více minut (jako v mém případě) - jakmile se to zdaří, odveďte ho do vily. Přijede pro něj jeep a současně od Američanů obdržíte svůj poslední rozkaz.

Jarmark ****

Jste úplně na konci a dostanete pořádně zabrat. Vesnice není totiž právě malá a najít všechny poschovávané nepřátele je pěkná práce. Jelikož je to ovšem jeden z hlavních úkolů, nic jiného vám nezbude – naštěstí (nebo spíš naneštěstí?) valná většina domků je znepřístupněna, takže prostor interiérů není zase až tak extrémně velký. Nevynechejte průzkum kostela a to až do nejvyššího patra, kde se schovává ostřelovač. Život znepříjemňují kulomety a hlavně velký počet jednotek. Orientujte se podle mapy, nejlépe chráněný je muniční sklad, ve kterém lze doplnit i zásoby střeliva, sebrat protitankové miny a pancéřové pěsti. Nastražit léčku na projíždějící konvoj je pak už hračka. Ukradené zlato je k nalezení ve statku na levém konci vsi, stejně jako polička s lékárničkou. Dál už mě nenapadá co poradit, zkrátka to musíte postupně projít  a prohledávat. Vychutnejte závěrečné finále a můžete si v zrcadle pogratulovat – právě jste dohráli nejlepší českou hru roku.