Flash webpage

Recenze

date_kopie.png  
Hned, jak se dostanete do města, váš život obávaného jezdce začíná. Určitě si hned budete zkoušet co vaše okolí snese a buďte si jistí, že snese skoro vše:-)) Ja osobně si asi prvních deset minut jenom užíval bouračky a sledoval zobrazení poškození. To je zpracováno tak věrohodně (pouze vizuálně, na jízdu poškození moc vliv nemá), že si sami zkoušíte, jakýj náraz je nejhorší. Po takovém okoukání se už začnete koukat po mapě a sledovat vaše potencionální cíle pro získání bodíků. Celé město je prošpikováno čtyřmi základními úkoly, které lze plnit libovolně.

 • Soukromý majetek - jako správný bourák :-) musíte poškozovat co se dá. Nejlacinější jsou asi zátarasy nebo ploty, které vám hodí body za poškozování cizí věci a ještě vždy skrývají nějakou tu zkratku. Tento úkol se zobrazuje ve hře jako (smashes).
 • Billboardy - to už už je trošku oříšek. Billboardy jsou většinou při normální jízdě nedosažitelné, a tak si musíte pomoci nějakým tím skokánkem či předmětem, který vás pěkně vymrští a vy proskočíte reklamní deskou. Moc efektní a moc hezké. Některé Billboardy jsou opravdu šikovně schované a než si uděláte další zářez do laku za splněný úkol, tak se natrápíte.
 • Skokanské můstky - Skokan na lyžích Jakub Janda by nám mohl závidět. Požitek při letu autem ze skály je prostě fantastický, bohužel dost často skončí přesně, tak jako Janda, a to totální demolicí. Pro mě osobně je tenhle typ úkolů jasně nejlepší a také dosti obtížný. Například úkol, kdy jsem měl přeskočit hangár a nad ním ještě proletět pod jeřábem, mě zabrala asi čtyřicet jízd sem a tam. Ale každý skok je jiný a hlavně ty bouračky jsou tak úžasné, že vás to prostě baví jezdit dokola.
 • Parkování - docela otravný úkol. Pomocí ručky se musíte co nejelegantněji zaparkovat mezi dvě stojící auta. Taková přesnost není pro začátečníky, takže doporučuji v pozdější plnit v pozdější fázi hraní.


Co nám nabídne našlápnutá jízda, kde se valí krev do očí a adrenalin nezná mezí?
To jsou závody, kde budete naprosto pohlceni atmosférou a zpracováním rychlosti, která vás nenechá v klidu a každý semafor je startem do závodní jízdy.

 • Totální destrukce (road rage) - Tohle je libůstka pro zejména pro krešaře. Musíte zlikvidovat všechny protivníky a to nejlépe totální destrukcí. Musím říct, že AI protivníků je výborná a nic vám nenechají zadarmo. Obzvláště si vás vychutnávají na pobřeží, kde vás často pošlou za Nemem a vy se kamarádíte s rybičkami.
 • Nikdo mě nedostane (marked man) - Tahle hra není simulátor, ale jízdní vlastnosti aut jsou prostě skvělé a ten požitek z jízdy jsem už nezaznamenal hodně dlouho v žádné závodní arkádě (např. NFS Prostreet) či simulátoru (např. Forza 2). Prostě to pálíte silnicí na plný kotel a hlavní nepřítel je dopravní trafic, také vaši sokové a občas samo město, třeba když před vámi soupeř porazí semafor a ten zatarasí celou silnici a vy se podíváte nad mraky, jaké že to bude dneska počasí:-). Tenhle úkol je jednoduchý, pokud máte start a cíl poměrně blízko u sebe. Pokud uvidíte hráče přes celé město, tak se připravte na opravdu hard-core závod, jelikož máte omezený počet poškození a soupeři vás ničí hlavně po té technické stránce, než rychlou jízdou.
 • Zatáčka, smyk, skok, jízda po dvou kolech... duc duc přes překážky, tak takhle by se dal nazvat úkol, v němž máte konkurenci zničit nasbíráním počtu bodů za kaskadérské kousky.
 • Speciální závody - ty se týkají pouze speciálních vozů, takže dokud je nemáte, můžete si jezdit akorát tak s angličákem po pokoji.

* Všechny úkoly mají přesný počet a postupně se vám plní. Takže každý plot prorazíte za body pouze jednou a to samé se týká dalších úkolů. Vše je propojeno i s multiplayerem, takže pokud v multiplayeru proskočíte billboardem, tak se vám to počítá i do offlajnu. ale nebojte, těch úkolů je tolik, že je hned tak nesplníte a hlavně to je jenom ČÁST! hry.

Speciální věcičky ve městě
Ve městě najdete i budovy, které neodmyslitelně k vůni benzinu a spálených pneumatik patří. V každé si můžete nějak pomoci s vylepšením a prostě se nějak odreagovat. Zde je seznam co vás tam potká.

 • Vrakárna - Můj domov a garáž v jednou, oplakávám roztřískané miláčky a leštím nové káry, no znáte to né?
 • Lakovna - trošku toho lesku nikdy neuškodí
 • Benzínka - nitra není nikdy dost - bůůůůůst
 • Autoopravna - při projetí se vám automaticky opraví auto

Atmosféra - hudba
Pokud by vám nestačila atmosféra jízdy, tak hra je doslova prošpikována rockovou hudbou TOP kvality, kde jasně vévodí skladby Guns N' Roses. Ovšem Guns N' Roses není jediná světová kapela kterou ve hře najdete. Celkově řeknu, že tohle až vyjde jako soundtrack ke hře, nebudu váhat ani minutu. Lepší soundtrack s rockovou tematickou byste ve hrách hledali těžko.

Seznam hlavních úkolů a zajímavostí

 • aut - 75
 • překážky-zátarasy - 400
 • billboardy - 120
 • skoky 50
Tím bych tak nějak lehce zakončil offline část, ale ještě před koncem bych udělal malý závěr. Burnout Paradise přichází podle mě s úplně novou koncepcí podobných her. Na míle se vzdálil od svých předešlých dílů, které byly založeny pouze na destrukci. Tento nový trend ukazuje, jak má arkáda vypadat a musím říct, je to mnohem lepší než NFS: Prostseet, se kterým se Burnout Paradise může v klidu srovnávat (snad až na ty licence aut). Pokud nepatříte mezi hardcore hráče a nemusíte přeměřovat před startem závodu každý pascal v pneumatikách, tak tohle je jasná jednička a asi dlouho bude, jelikož při pohledu na release list jara, tam žádnou konkurenci nevidím.
Zdroj: www.xboxweb.cz